A különféle munkafolyamatok szerves részét képezi a csiszolás vagy polírozás. Jó szolgálatot tesz az excenteres polírozógép ilyen esetekben, hiszen direkt erre a célra kifejlesztett masináról van szó, amelyik mindig tökéletes eredményt produkál. Milyen eszközről van szó? Nos, igazából a sima vagy orbitális csiszoló módosított változata ez, ahol az egyetlen újdonságot az jelenti, hogy a csiszolótárcsát nem használják fel a felület felaprítására.
Az excenteres polírozógép az erőt egy forgó orsóra viszi át, amely viszont egy csiszolótalphoz van csatlakoztatva. A terméknek vannak egy- és kétkezes változatai is. Mindegyiket más és más feladathoz lehet hatékonyan bevetni. Hogyan tudja eldönteni a vásárló, hogy melyik a legjobb masina?
A szakértők szerint, a legprofibb excenteres polírozógép gond nélkül képes a több ezres fordulatszám elérésére, illetve legalább 6 teljesítmény fokozattal bír. A professzionális kellékek ezen tulajdonságával a teljesítményt az adott csiszolási munkához lehet igazítani. Az excenteres polírozógépet gyakran alkalmazzák autók polírozásához. Ekkor először alacsony, majd nagyobb teljesítményen kell üzemeltetni. Mindig tanácsos megfelelő fedelet vagy padot használni az autóápoláshoz.
Teljesítményben verhetetlen a hengerkéses fűnyíró
A megszokott fűnyírók esetében a vágást a kések nagy sebességű forgása biztosítja. Nyilván ez nem mondható konkrét vágásnak, hanem inkább tépésnek. Az „igazi” vágást a hengerkéses fűnyíró garantálja, amelyik a speciális kialakításának és működési elvének köszönhetően garantálja a sikert.
A hagyományos fűnyírók sajnos a fűszálak végét roncsolják és tompítják, ami miatt a pázsit nem lesz tökéletes és elmarad az a sokak által nagyon kedvelt selymes, bársonyos hatás. Ha a forgókéses fűnyíró pengéje rendszeresen élezve van, akkor kevésbé roncsol, de a nyírás minősége sosem éri el azt, amit egy hengerkéses fűnyíró nyújt. Aki már dolgozott ilyen géppel, pontosan tudja, hogy mennyire hatékony. Igazából pontosan arra az elvre épül, akárcsak egy sima olló.